Do soutěže IGNITE UPC Business se přihlásilo 72 projektů

/Praha 27. srpna 2015/ Do soutěže Ignite od UPC Business, která podporuje inovace
a podnikání malých a středních firem v České republice, se přihlásilo 72 projektů. Porota z přihlášených projektů vybrala 30 semifinalistů, kteří teď budou mít příležitost k dalšímu rozvoji v rámci programu IGNITE Academy. Vedle MPO získal projekt podporu ministra Pavla Bělobrádka a předsedy hospodářské komory Vladimíra Dlouhého. Finále soutěže proběhne 7. října během akce Innovation day v paláci Lucerna.

 

Projekt Ignite, který odstartoval letos v dubnu, cílí na podnikatele, kteří mají reálné vize o svém rozvoji a ambice uspět i na mezinárodní scéně. Vítěz soutěže může svou firmu nastartovat nejen díky finanční odměně, ale i zviditelněním svého podnikání a navázáním nových kontaktů s potenciálními investory či zákazníky. Generální ředitel UPC Česká republika, Frans-Willem de Kloet k Ignite říká:

 

„Jsem potěšen z pokroku, kterého projekt již během svého prvního ročníku dosáhl. Cítím se poctěn, že UPC může přispět k posílení podnikatelského ducha v České republice.“

Během měsíce a půl se do Ignite přihlásilo 72 projektů

Přihlášené firmy pocházejí z nejrůznějších oborů podnikání. Některé nápady se již úspěšně účastnily podobných soutěží, jako je Nápad roku nebo Česká inovace. Soutěž pořádáná společností UPC Business tak bude mít příležitost uspořádat finále mezi nejúspěšnějšími projekty konkurenčních soutěží.

 

Do semifinále Ignite postoupilo 30 projektů a nápadů, které se utkají o účast na finálovém večeru: od firmy stavějící podmořské výzkumné stanice přes firmy vyrábějící jedny z nejlepších komerčních dronů na světě nebo jednotlivce s nápadem hry propojené s komiksem až po společnost vyrábějící peletky a pitnou vodu z prasečí kejdy:

 

„Budoucnost spočívá v inovacích. V dobrých nápadech, které se často rodí
v hlavách začínajících podnikatelů či v malých a středních podnicích, jež nemají možnosti
a prostředky se zviditelnit, a mít tak šanci uspět. Projekt IGNITE jim tuto možnost dává, i proto jsem se rozhodl ho podpořit,"
uvádí místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.

 
 

Semifinalisté rovněž dostanou příležitost se ucházet o přízeň veřejnosti

Pět z celkových deseti finalistů vybere veřejnost v aplikaci na Facebooku. Dalších pět projektů do superfinále vybere soutěžní výbor složený z porotců Ignite. Nově se nadějné firmy v projektu Ignite rozhodl podpořit svou záštitou prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který říká:

 

„Dobré nápady si zaslouží pozornost. Světu jsme mimo jiné dali hromosvod, kontaktní čočky, remosku nebo silon. Doufám, že projekty, jako je Ignite, přispějí k tomu, aby podobné inovace spatřily světlo světa. Pro český podnikatelský sektor je oblast inovací doslova klíčová. Inovační potenciál českých firem je sice vysoký, ale své nápady mnohdy nedokážou také úspěšně komercionalizovat. Podpora zejména startupů, malých a středních podniků, které si nemohou dovolit jít do rizikovějších projektů jen ve vlastní režii, je správná cesta.“

 
 

Výherci získají finanční odměnu, ale i čestné ocenění ministra a příležitost navázat obchodní kontakty

Vedle finanční odměny pro tři vítěze v celkové výši 500 000 korun bude jeden ze semifinalistů oceněn Medailí krále Jiřího z Kunštátu a Poděbrad udělovanou ministerstvem průmyslu a obchodu:

 

„Těmito medailemi oceňujeme významné osobnosti například z oblasti energetiky, průmyslu, stavebnictví či komunikací. Do projektu Ignite se přihlašují primárně malé a střední firmy s vizemi a nápady. Přesně tento typ podnikatelů by měl být hned od začátku podpořen
a oceněn, aby získal další vítr do plachet a firmy posunul na vyšší byznysovou úroveň, což je přesně cílem projektu Ignite,“
uvádí Tomáš Novotný, náměstek ministra průmyslu a obchodu. Stejnou medailí se mohou pochlubit například architektka Eva Jiřičná, evropský komisař pro energetiku Günther Oettinger či Jaromír Kříž, který zachránil a znovuobnovil tradiční českou stavebnici Merkur.

 
 

IGNITE Academy nabídne workshopy, koučink nebo mentoring

Až do říjnového superfinále budou mít všichni semifinalisté příležitost k dalšímu rozvoji v rámci programu IGNITE Academy:

 

„Pro účastníky budeme pořádat workshopy. Porotci budou poskytovat ve spolupráci se zastoupenými vysokými školami osobní koučink a mentoring dle vlastního výběru. Semifinalistům jsme například v červenci uspořádali workshop na téma jak připravit atraktivní firemní video. Další přednášky na téma řízení času a priorit, jak financovat rostoucí firmu nebo mediální tréninky budou následovat,“ vypočítává obsah programu Ignite Academy Tomáš Trejbal, marketingový a produktový ředitel UPC pro firemní zákazníky.

 

Finále soutěže Ignite proběhne 7. října během akce Innovation day v paláci Lucerna.

 
 

Členové poroty Ignite:

 1. Daniel Vávra – předseda poroty Ignite, vedoucí herní designér a zakladatel Warhorse Studios
 2. Pavel Bělobrádek – místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace
 3. Vladimír Dlouhý – prezident Hospodářské komory
 4. Tomáš Novotný – náměstek ministra průmyslu a obchodu
 5. Frans-Willem de Kloet – generální ředitel UPC Česká republika
 6. Dana Bérová – podnikatelka a soukromá investorka
 7. Miloš Čermák – publicista a šéfredaktor zpravodajského serveru iHNED.cz
 8. Braňo Gordan – spoluzakladatel a CEO Coober Group, úspěšný investor
 9. Jana Hodboďová – vedoucí InovaJET, podnikatelského inkubátoru ČVUT
 10. Vladimíra Chlandová – HR ředitelka a ředitelka právního oddělení UPC Česká republika
 11. Petr Koubský – analytik a publicista na volné noze
 12. Viktor Kučera – mentor podpory podnikání v Centru podpory inovací Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava
 13. Lenka Kučerová – aktivní podporovatelka start-upů, první Češka v Silicon Valley
 14. Aleš Michl – ekonom Raiffeisenbank
 15. Jarmila Plachá – výkonná ředitelka ve společnosti Wayra CEE
 16. Dita Stejskalová – zakladatelka a výkonná ředitelka Ogilvy Public Relations
 17. Zdeněk Tomíček – zastupující manažer projektu AMSP ČR „Svou cestou“ a zakládající partner advokátní kanceláře Tomíček Legal a mezinárodní sítě advokátních kanceláří CEE Attorneys
 18. Sander Vonk – investiční ředitel ve společnosti Liberty Global
 19. Tomáš Trejbal – marketingový a produktový ředitel UPC business Česká republika
 20. Jan Haberman – zakládající partner Credo Ventures
 21. Michal Andera – blogger a vysokoškolský pedagog
 22. Petr Ludwig – autor bestselleru Konec prokrastinace a ředitel GrowJob Institute
 23. Jan Vraný – obchodní ředitel Google Česká republika
 
 

Pro více informací kontaktujte:

David Frodl
Media relations manager
Tel.: +420 724 244 473
David.Frodl@upc.cz

Tomáš Trejbal
Marketing & Product Director

Tel.: +420 720 755 506
Tomas.Trejbal@upcbusiness.cz