Vedení společnosti

Zajímá vás, kdo stojí v čele mobilního operátora Vodafone? Seznamte se s naším generálním ředitelem a viceprezidenty.

Petr Dvořák

Generální ředitel

Petr Dvořák sbíral po vysoké škole zkušenosti s businessem jako manažer vlasové kosmetiky ve společnosti Lybar. Dva roky poté strávil v marketingu společnosti Nestlé. Jeho kariéra v oboru telekomunikací začala v roce 2001, kdy nastoupil do společnosti T‑Mobile. Tam působil na různých manažerských pozicích více než deset let. Od roku 2008 stál v čele celé marketingové divize. V roce 2012 nastoupil do Vodafonu na pozici viceprezidenta pro nefiremní zákazníky a od února 2018 je generálním ředitelem společnosti Vodafone Česká republika.

Pokud Petr zrovna nevymýšlí firemní strategie, nejspíše ho najdete, jak se věnuje své ženě a dvěma dětem. Rád také vytrvalostně běhá, jezdí na kole a lyžuje.

Carl Clarke

Viceprezident pro lidské zdroje

Carl nastoupil do společnosti Vodafone v roce 2014 jako vedoucí organizační efektivity, kde pracoval s týmy po celé Evropě v oblasti fúzí, akvizic, změn firemní kultury a efektivity týmů. Před nástupem do společnosti Vodafone zastával mezinárodní role v oblasti lidských zdrojů v organizacích, které procházely významnými změnami a obnovou, jako například v Centrica Energy Canada. Carl sbíral zkušenosti nejen ve Velké Británii, ale i v Tunisku a Kanadě.

Carl je velkým zastáncem diverzity ve společnosti a na pracovišti. Poslední tři roky stál v čele aktivit na podporu LGBT+ komunity a pomohl tak Vodafonu zařadit se mezi nejlepší LGBT+ zaměstnavatele na světě. Vedle práce se věnuje studiu psychologie práce na Univerzitě v Coventry se specializací na odolnost vůči digitálním hrozbám a velmi rád cestuje.

Anna Hoerová

Viceprezidentka pro péči a prodej

Anna nastoupila do Vodafonu v roce 2001 a od té doby prošla řadou pozic napříč celou firmou. Ve své roli se stará o síť našich obchodů a o péči a prodej po telefonu. Anna začínala ve Vodafonu už během studia na pozici analytika v oddělení risk managementu, dále pokračovala jako vedoucí týmů z různých oblastí, od analytiky a plánování přes kvalitu a trénink, reklamace, design nových systémů až po zákaznickou zkušenost.

Anna je úspěšnou absolventkou mezinárodního talentového programu, který završila prací v italské centrále Vodafonu v letech 2013-2014. Po návratu převzala zodpovědnost za péči a prodej a od listopadu 2018 působí v roli viceprezidentky pro péči a prodej.

Ve volném čase ráda cestuje, má ráda hory a focení přírody.

Jan Klouda

Viceprezident pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost

Jan Klouda vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Svoji kariéru spojil s Vodafonem v roce 2007 jako ředitel právního oddělení. Od roku 2011 je General Counselem společnosti a řídí tak právní záležitosti, compliance, podnikatelská rizika a korporátní bezpečnost včetně prevence podvodů, vyšetřování a business continuity. Po dokončení akvizice společnosti UPC Česká republika se stal viceprezidentem pro právní záležitosti, řízení rizik a korporátní bezpečnost.

Je členem americké Association of Certified Fraud Examiners, u které je certifikovaným vyšetřovatelem (CFE). Absolvoval postgraduální studium u International Compliance Association, jejíž je seniorním členem (Fellow Member). Lektorskou a přednáškovou činností podporuje rozvoj kultury corporate governance a compliance v České republice.

Před nástupem do Vodafonu vedl Jan Klouda právní oddělení společnosti UPC Česká republika, byl právníkem ve společnosti Eurotel Praha a působil v advokacii.

Milan Kníže

Viceprezident pro finance

Milan Kníže se po dvou a půl letech vrátil v dubnu 2017 do Vodafonu Czech Republic z pozice finančního ředitele pro Afriku v londýnské centrále Vodafonu, kde měl na starosti finanční řízení, plánování a klíčové fúze a akvizice v Africe. Po svém nástupu do Vodafonu v roce 2007 Milan pracoval na pozici Ředitel finančního plánování a strategie, kde byl zodpovědný za proces plánování a za program snižování nákladů. Zasloužil se také o exekuci klíčových strategických a obchodních iniciativ. Dále pracoval v rámci skupiny Vodafone i v oddělení marketingu.

Milan má inženýrský a Ph.D. titul z oboru Informační technologie a Elektrotechnika z ČVUT v Praze a vystudoval také obor Finance na VŠE v Praze. Většinu volného času tráví se svými dvěma malými syny, také si rád zahraje na kytaru.

Petr Procházka

Viceprezident pro strategii a integraci

Petr přišel do Vodafonu ze společnosti UPC Česká republika, kde působil více než deset na pozici finančního ředitele. Kromě České republiky byl od roku 2016 zodpovědný za finanční řízení a strategii Slovenské pobočky UPC. V rámci této pozice se významně podílel na integraci české a slovenské pobočky UPC do jedné provozní jednotky. Předtím deset let pracoval v auditorské a poradenské společnosti Ernst & Young, kde začínal jako auditor a následně přešel do oddělení transakčního poradenství. Během působení v EY pracoval na více než 100 projektech fúzí a akvizic v České republice, ale i regionu střední a východní Evropy a rovněž absolvoval zahraniční stáž v Austrálii.

Petr vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, následně si rozšířil vzdělání o program Executive MBA a byl aktivním členem asociací ACCA a CFA. Ve volném čase se rád věnuje svým dvěma dcerám, lyžuje, jezdí na kole i kolečkových bruslích, hraje tenis, golf a rád čte.

Jonathan Rutherford

Viceprezident pro firemní zákazníky

Jonathan přišel do českého Vodafonu z pozice ředitele pro firemní zákazníky ve Vodafonu Irsko. Měl na starosti především rozšíření konvergentního portfolia, prodej řešení, pre-sales a řízení služeb a péče. Předtím pracoval na pozici Head of Commercial and Marketing a zastával řadu dalších vedoucích rolí v CBU, marketingu, business developmentu a product managementu pro fixní i mobilní služby ve Vodafonu Velká Británie. Než nastoupil do Vodafonu, pracoval jako konzultant pro několik začínajících evropských operátorů.

Jonathan je zastáncem diverzity na pracovišti, věří, že technologie dokážou změnit společnost k lepšímu, a zajímají ho inovace. Volné chvíle tráví se svou ženou a třemi dětmi, nebo se odreaguje u fotbalu, squashe a v přírodě. Pochází z Newcastlu v Anglii.

Richard Stonavský

Ředitel regulace a vnějších vztahů

Richard Stonavský odpovídá za vnější vztahy a regulační strategii Vodafonu od roku 2011. Ve své roli prosazuje zájmy společnosti při jednání s regulačními úřady a veřejnými institucemi ČR a EU, dohlíží na aktivity Vodafonu v rámci zájmových a oborových asociacích a podporuje řadu inovativních firemních projektů.

Před příchodem do Vodafone měl Richard Stonavský mimo jiné na starosti regulační aktivity ve společnostech T-Mobile a Aliatel, pracoval též jako asistent v Senátu Parlamentu ČR.

Vystudoval národohospodářskou fakultu Vysoké škole ekonomické v Praze a Sheffield Hallam University.

Energii dobíjí na cestách a na horách.

Enrique Vivas

Viceprezident pro nefiremní zákazníky

Quique nastoupil do Vodafonu v roce 2006 a prošel řadou pozic ve Španělsku a ústředí skupiny Vodafone. V roce 2015 se stal ředitelem marketingu v divizi Group Commercial, kde měl pod palcem digitální marketing, podpořil spuštění segmentového marketingu v jednotlivých zemích a pomohl definovat a realizovat globální strategii pro marketing a cenotvorbu.

Quique studoval informatiku a práva a získal také titul MBA. Žil v Madridu, Londýně a Düsseldorfu. Je ženatý a má syny Maxe a Alexe. Ve volném čase rád sleduje filmy, čte, poslouchá hudbu a chodí na operu. Býval boxerem a miluje fotbal.

Milan Zíka

Viceprezident pro technologie

Milan svou dosavadní kariéru rozvíjel ve společnosti T-Mobile, kde byl naposledy technickým ředitelem ve společnosti T-Mobile Polska. Zde realizoval jeden z největších projektů sdílené sítě v evropském měřítku.

Vystudoval Digitální telekomunikační sítě na Fakultě elektrotechnické při Českém vysokém učení technickém v Praze. Od roku 2008 je držitelem titulu MBA ze Thunderbird University. Hovoří anglicky, polsky a německy.

Ve volném čase se krom rodiny věnuje běhu, jízdě na horském kole nebo běžkám.