O Vodafone

Skupina Vodafone Group poskytuje mobilní služby ve 24 zemích a v dalších 42 spolupracuje s lokálními partnery. Na 19 trzích poskytuje také fixní připojení. Vodafone Group má přibližně 650 milionů zákazníků mobilních služeb a další zákazníky v oblasti pevného připojení i televizního vysílání.

Televizní služby:

Naše digitální televize vám nabízí zážitky s celkově více než 140 televizními programy, z nichž více než 50 vysíláme v HD kvalitě, což je nejvíc v České republice. Naši zákazníci mohou využívat moderních služeb, jako je interaktivní televize Horizon s neomezenou videotékou, TV archivem nebo možností nahrávat několik pořadů současně. Pro pohodlí všech členů rodiny využijte službu Horizon Go, která umožňuje sledovat přes 120 programů na více zařízeních (mobilu, tabletu, notebooku nebo PC). Nezáleží na tom, zda rádi posloucháte hudbu, jste sportovními fanoušky nebo filmovými nadšenci. Chceme, aby si v našich tematických balíčcích vybral každý z našich stávajících i potenciálních zákazníků.

 
 

Internet:

Náš internet je nejrychlejší v České republice, je stabilní, bezpečný a pořídíte ho u nás za výhodné ceny. S rychlostí připojení až 300 megabitů můžete zároveň uskutečňovat videohovory, hrát online hry a třeba sledovat filmy hned na několika zařízeních. Vysoká rychlost a stabilní internet je v dnešním světě naprostou nezbytností. V našich domácnostech se “zabydluje” stále větší množství elektroniky připojené na internet a stejně tak raketově roste i fenomén tzv. internetu věcí. Spojte se se světem pomocí megarychlého UPC internetu, se kterým můžete cokoliv.

 
 

Telefonie:

Kromě televize a internetu poskytujeme i služby spojené s telefonováním prostřednictvím pevné linky. S naším telefonem můžete kromě klasických hovorů provozovat i konferenční hovory s více účastníky nebo využívat hlasovou schránku pro záznam zmeškaných hovorů. Mezi další užitečné funkce patří pozdržení nebo přesměrování hovoru, zobrazení čísla volajícího, kontrola odchozích volání, odmítnutí příchozích hovorů ze skrytých čísel nebo identifikace volané stanice. Je jen na vás, jaký tarif si vyberete. Pokud například hodně voláte, můžete využít tarif Volám neomezeně s 10 000 volnými minutami.

 
 

Firemní zákazníci:

V roce 2011 jsme vytvořili divizi UPC Business, nabízející komplexní portfolio telekomunikačních služeb. Opíráme se o vlastní špičkovou páteřní síť z optických vláken, která v České republice měří 6000 kilometrů, má více než 900 aktivních uzlů POP a připojení do všech významných národních i mezinárodních telekomunikačních sítí. Díky tomu pokrýváme přibližně 90 % České republiky a vlastní městské sítě ve více než 60 % všech českých měst.

 

Vedle základních služeb jako jsou přístup k Internetu, hlasové služby, umístění a připojení technologií nabízíme velkoobchod i služby s přidanou hodnotou, jako přímé propojení více pracovišť, virtuální pobočkové ústředny, národní i mezinárodní VPN a záložní poštovní servery.

 

Pro zákazníky z řad operátorů pak zajišťujeme zahraniční konektivitu (IP transit), umístění a připojení serverových farem, velkoobchodní hlasovou výměnu, dodávky technického obrazového signálu a pronájmy okruhů. Našim firemním zákazníkům dodáváme i specializovaná řešení šitá na míru individuálním požadavkům.

 
 

Historie UPC:

Pod značkou UPC působíme na českém trhu od roku 2000. Celkově naše služby a produkty na českém trhu poskytujeme již od roku 1991.

 • Duben 2016 - S platností od 1. dubna došlo ke sloučení společností UPC Česká republika a UPC Broadband Slovakia. Řízením nově vzniklé společnosti byl dočasně pověřen Martin Miller, dlouholetý generální ředitel společnosti UPC Broaband Slovakia.

 • Březen 2016 – Překračujeme milník 50 kanálů ve vysokém rozlišení a zůstáváme tak poskytovatelem s nejvíce kanály v HD. Zároveň jsme rozšířili nabídku rozhlasových digitálních stanic na 80 a současně jsme snížili počet analogově vysílaných rádií na 10 nejposlouchanějších stanic.

 • Říjen 2015 – Mobilní televize Horizon Go začíná vysílat v HD rozlišení.

 • Září 2015 – Zákazníci UPC si nově mohou užívat nejvyšší rychlost až 300 Mb/s, což znamená nárůst o 25 %. Od 1. září jsou v nabídce UPC nové tarify 100, 200 a 300 Mb/s. UPC tak potvrzuje svou vedoucí pozici v poskytování vysokorychlostního internetu.

 • Červenec 2015 – Spuštění sdílené Wi-Fi sítě UPC Wi-Free pro 440 000 zákazníků. UPC Wi-Free umožňuje připojení mobilních zařízení k Wi-Fi síti v přibližně 220 000 domácnostech s kompatibilními UPC Wi-Fi modemy.

 • Květen 2015 – Spuštění interaktivní televize Horizon. Největší novinkou, kterou Horizon přináší, je služba My Prime – virtuální videopůjčovna se stovkami filmů a seriálů. Služba My Prime nabízí zákazníkovi za jeden měsíční poplatek neomezený přístup do bohaté videotéky. Horizon současně divákům přináší intuitivní uživatelské prostředí, interaktivitu a díky TV archívu možnost sledovat pořady dle časových preferencí diváka.

 • Listopad 2014 – Spuštění mobilní televize Horizon Go s možností sledování až na 3 zařízeních současně.

 • 2014 – Technická podpora 24/7, otevření prvních míst s obsluhou zákazníků.

 • Březen 2011 – přebíráme jednu z největších českých optických sítí - Sloane Park Property Trust, a.s.  Vytváříme zároveň divizi pro firemní zákazníky UPC Business, která nabízí kompletní portfolio moderních telekomunikačních služeb a umí připravit i specializovaná řešení podle individuálních požadavků jednotlivých zákazníků.

 • 2010 - stáváme se druhým největším poskytovatelem datových služeb firmám.

 • 2010 -  naše síť je dostupná již téměř půl druhému milionu klientů. Rozšiřuje naše pokrytí nejen výstavbou nových tras, ale také převzetím menších firem, které využívají podobných technologií. Mezi nejznámější patřily společnosti Dattelkabel, INNET, FORCOM NET, Forcable, Kabelová televize Karviná anebo Karneval Media.

 • 2009 - pokračující modernizace umožňuje skokově zrychlovat internetové připojení, dochází i k utlumování analogové televize. Naše moderní digitální vysílání nabízí vyšší kvalitu příjmu, programy ve vysokém rozlišení a jejich větší výběr.

 • 2007 -  do provozu jsme uvedli digitální kabelovou televizi a pevné telefonní linky.

 • Září 2000 - přejmenovali jsme se na UPC Česká republika. Začínali jsme jako dodavatel analogových televizních programů prostřednictvím kabelové sítě především ve větších městech. Postupem času dochází k přestavbě sítě, díky níž lze po nových optických rozvodech šířit i další služby a navyšovat rychlost internetového připojení.

 • Podzim 2000 - začíná ve své síti nabízet připojení k internetu s využitím protokolu EuroDOCSIS 1.0.1.

 • Říjen  1999 - Většinový podíl (99 %) ve společnosti Kabel Plus, a. s. byl odkoupen nizozemskou společností United Pan-Europe Communications N. V. (UPC) od americké společnosti MediaOne International.

 • 4. ledna 1991 - naše společnost vznikla pod původním názvem Cable Plus (Cable+, Kabel Plus, Kabel+)

 

Březen 2011 – přebíráme jednu z největších českých optických sítí - Sloane Park Property Trust, a.s. Vytváříme zároveň divizi pro firemní zákazníky UPC Business, která nabízí kompletní portfolio moderních telekomunikačních služeb a umí připravit i specializovaná řešení podle individuálních požadavků jednotlivých zákazníků.