O Liberty Global

Mateřská společnost
Liberty Global

Liberty Global je největším světovým mezinárodním poskytovatelem televizních a širokopásmových služeb, které provozuje ve více než 30 zemích Evropy, Latinské Ameriky a Karibiku. Liberty Global neustále investuje do infrastruktury, která umožňuje jejím zákazníkům maximálně využít digitální revoluci. Rozsah působení a předání k inovacím umožňuje Liberty Global rozvíjet služby poskytované prostřednictvím sítí nové generace, které spojují 25 milionů zákazníků využívajících 51 milionů televizních, širokopásmových internetových a telefonních služeb. Liberty Global poskytuje také více než 10 milionů mobilních služeb a nabízí WiFi služby přes 10 milionů přístupových bodů.

Podniky společnosti Liberty Global sestávají ze dvou divizí: Liberty Global Group (NASDAQ: LBTYA, LBTYB a LBTYK) pro evropské operace a Lilac Group (NASDAQ: LILA a LILAK, OTC Link: LILAB) v Latinské Americe a Karibiku.

 

Liberty Global Group působí v 12 evropských zemích pod spotřebitelskými značkami Virgin Media, Unitymedia, Telenet a UPC. Liberty Global Group vlastní i 50% nizozemského společného podniku VodafoneZiggo, který má 4 miliony zákazníků, 10 milionů účastníků pevné sítě a 5 milionů mobilních zákazníků. Skupina Lilac působí ve více než 20 zemích Latinské Ameriky a Karibiku v rámci spotřebitelských značek VTR, Flow, Liberty, Más Móvil a BTC. Skupina Lilac navíc provozuje podmořské sítě v celém regionu na více než 40 trzích.

Více informací o Liberty Global najdete na stránce www.libertyglobal.com