Viasat Explorer v rámci projektu „Hledáme vynálezce!“ ocenil nejlepší nápady a vynálezy

Praha 4. 12. 2013 – Projekt „Hledáme vynálezce!“, v němž Viasat Explorer společně s UPC Česká republika, Technickou univerzitou v Liberci a Českým svazem vynálezců a zlepšovatelů hledal zajímavé nápady a vynálezy, dospěl do finále. Komise složená ze zástupců partnerů projektu ve dvoukolovém hodnocení vybrala nejlepší nápady a vynálezy. Viasat Explorer poté jejich autory, Jaroslava Mislera, Miloslava Heringa a Ondřeje Zbytka, odměnil zajímavou finanční částkou.

 

Během září a října letošního roku mohli autoři přihlašovat své nápady a vynálezy, které pak komise v listopadu pečlivě prostudovala a zhodnotila. „Komise neměla hodnocení vůbec jednoduché, protože byla přihlášena spousta zajímavých nápadů a mnoho z nich by si zasloužilo cenu,“ říká Ines Gáliková, Country Manager společnosti Viasat Broadcasting pro Českou a Slovenskou republiku.

 

První cenu si odnesl nápad na vytvoření pneumatického nárazníkového systému a místo druhé připadlo na projekt navrhující speciální úpravu kolečkových bruslí. Třetí místo si pak vysloužil supravodivý setrvačník. Mezi přihlášenými nápady byly nejčastěji zastoupeny vynálezy technického rázu, hodnoceny však byly i inovace ze sociální oblasti, zábavy a zdravotnictví. „Vítězné nápady a vynálezy nejvíce kombinovaly samotnou praktičnost nápadu, technické provedení a možnost uvedení do praxe“, shodují se členové komise Martin Smrž, marketingový ředitel UPC Česká republika, a Miloš Hernych z Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace Technické univerzity v Liberci.

 

„Hledáme vynálezce!“ byl společný projekt televizního kanálu Viasat Explorer a partnerských společností UPC Česká republika, Technické univerzity v Liberci a Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů, který se snažil podpořit vynalézavé lidi s jejich nápady.