objem přenesených dat v síti UPC loni stoupl o 23 procent

Praha 7. ledna 2018 - Největší tuzemská kabelová firma UPC zaznamenala loni růst objemu přenesených dat ve své vysokorychlostní síti o 23 procent na 621.000 Terrabytů (TB). O rok dříve představovalo stahování a posílání dat dohromady 505.000 TB.

 

Zájem o datové přenosy rostl mimo jiné díky zavádění optické sítě kabelového operátora do nových lokalit. Celkem UPC loni rozšířila optickou síť o 220 km na 6250 kilometrů. Firma se soustředila kromě bytových jednotek na připojování nových business center.

 

"Tolik business center jako v minulém roce jsme ještě nikdy v historii nepřipojili. Celkem jsme zavedli vysokorychlostní optickou konektivitu do 31 administrativních projektů," uvedl ředitel UPC Business Marián Holý.

 

Celkem bylo ke konci roku 2017 v celé České republice k síti UPC připojeno 56 business center. Mezi nově připojené lokality, kde je k dispozici vysokokapacitní síť, patří například Waltrovka Aviatica v pražských Jinonicích, Rustonka v Karlíně nebo brněnské areály Slatina a Triniti Office Center.